in

Кучето на Бајден беше на дисциплинска обука за гризење луѓе, па кучето повторно го нападна обезбедувањето во Белата куќа!

Кучето на американскиот претседател eо Бајден, Мејџор, повторно го гризна човекот, само неколку дена откако се врати во Белата куќа од која беше „протеран“ затоа што направи сличен инцидент со член на тајната служба.

Како што објави CNN, Мејџор во вторникот гризна член на службата на Националениот парк додека одеше по јужниот тревник на Белата куќа.

Мишел Лароса, портпарол на првата дама Џил Бајден, рече дека работникот бил прегледан од лекар од Белата куќа како претпазливост и се вратил на работа без повреди. Таа додаде дека Мејџор „сè уште се навикнува на новата средина“.

Германските овчари на Бајден, тригодишниот мајор и 13-годишниот Шамп, се вратија минатата недела од семејниот имот на Бајден во Делавер, каде што беа на обука откако мајор гризна член на тајната служба на Белата куќа. По тој инцидент, Бајден рече дека Мејџор е „моето куче“.

Мејџор, кој Бајден го посвои од прифатилиште за животни во ноември 2018 година, е првото посвоено куче што престојува во Белата куќа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote