in

БИЗАРНО! СЕ БИЛО ЗАФРКАНЦИЈА! Ја искористиле хуманитарната аукција за капитенската лента на Роналдо за зафркавање!

Фондацијата Заедно за живот и продажната страница на Лимундо ги избришаа прекрасните понуди за капитенската лента, кои Кристијано Роналдо ги фрли на тревата на стадионот „Рајко Митиќ“, затоа што некои ја користеа аукцијата како шега, а не да му помагнат на шест- месечниот Гаврил Џурѓевиќ.

Фондацијата „Заедно за живот“ објави дека дежурниот работник на стадионот ја зел лентата од полето и решил да ја донира, со цел да започне хуманитарна аукција.

Сите собрани средства ќе бидат наменети за третман на шестмесечниот Гаврил Џурчевиќ од Крагуевац, кој страда од мускулна атрофија на ‘рбетниот столб.

Ова требаше да биде убава акција, за да му се помогне на Гаврил, кому му требаат два и пол милиони евра за лекување, но поединци го искористија тоа за да го исмеваат животот на детето од фотелјата.

Во ноќта помеѓу вторникот и средата, цената започна да расте со вртоглава брзина и за неколку часа ја надмина бројката од над една милијарда динари од 13 милиони.

Последната бројка што беше понудена на аукцијата од корисниците на „Павлас“ е 1.280.000.170 (една милијарда и 280 милиони динари), односно околу 11 милиони евра..

Во меѓувреме, администраторите на Limundo ги отстранија овие лажни понуди. Можете да ја следите аукцијата или да учествувате ОВДЕ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote