in

Левандовски го пропушта четврт-финалето против ПСЖ!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ќе биде надвор од терените барем еден месец и ќе го пропушти четврт-финалето против ПСЖ, соопштија од клубот. 32 годишниот напаѓач заработи повреда за време на натпреварот на Полска против Андора во кој постигна 2 погодоци.

„Тој заработи мала повреда на лигаментите во десното колено и мора да паузира еден месец“ соопштија од клубот. Тој моментално е во Германија на лекување откако се врати од Полска веднаш по натпреварот во квалификациите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote