in , ,

WTFWTF Што?Што?

Четири годишник + Бентли = Несреќа!

Четиригодишно момче во Монако успеа да седне зад воланот на луксузниот автомобил на неговиот татко, а потоа удри и сериозно повреди пешак.

Белгиски државјанин кој живее во Монако е примен во болница во Ница.

Тој бил опериран во текот на ноќта и не е опасен по живот.

Сè се случило пред хотелот Париз во Монако, каде престојувал сопственикот на Бентли од Ерменија, како и неговото семејство.

„Возачот излегол од автомобилот за да му го предаде автомобилот на лицето кое ги паркирало возилата, а потоа детето се лизнало од задното седиште и го притиснало бензинот. Автомобилот скокнал и удрил во пешак, кој излегувал од хотелот кај тој момент “, објасни полицискиот службеник.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote