in

Биелса признава: Доколку Сити победеше, ќе беше фер победа!

Марсело Биелса даде искрена изјава за време на прес-конференцијата со новинарите по натпреварот со Сити во кој неговиот тим победи со 1-2 си играч помалку. Неговата екипа се соочи со 30 шутеви од противниците, а успеа да прими само еден гол.

„Заслуживме да победиме тоа е сигурно, но доколку Сити победеше, тоа ќе беше фер победа. Беше тешко, но на крајот успеавме да славиме. Вистина е дека Сити доминираше цел натпревар, но на крајот на краиштата крајниот резултат е најбитен“ изјави искусниот аргентински стратег.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote