in

По европските држави и БиХ престана со вакцинација со АстраЗенека!

FILE PHOTO: A test tube labelled with the Vaccine is seen in front of AstraZeneca logo in this illustration taken, September 9, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Властите на Босна и Херцеговина престанаа со вакцинација со вакцината на АстраЗенека откако Одборот задолжен за координацијата на вакцинацијата даде предлог да се прекине истата.

Вакцинацијата се прекинува се додека Европската агенција за лекови не го анализира секој поединечен случај поврзани со можните компликации од вакцианта на АстраЗенека во Европа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote