in

Бил Козби останува во затвор!

Бил Козби нема да биде пуштен на условен отпуст оваа година, откако тој одби да учествува во програми за сексуални престапници.

Актерот (83) е во затвор од 2018 година, тој беше осуден на 10 години откако беше прогласен за виновен за три точки за тежок сексуален напад.

Козби отворено се спротивстави на програмите и одби да ја признае вината, и покрај фактот дека тоа значеше дека тој мораше да ја издржува целата казна.

Козби оваа година е прва можност за условно ослободување доколку ги исполни условите за неговото дело, за што му се заканува казна од три до 10 години.

Козби ќе остане во затвор во Феникс.

Портпаролот на Козби, Ендру Вајат ја нарече одлуката „застрашувачка“ и рече дека Козби „страсно ја прогласува својата невиност“, пренесе АП.

Актерот, кој играше во шоуто „Козби шоу“ од 1986 до 1992 година, се надева дека Врховниот суд на државата, кој ја слушна неговата жалба во декември, ќе ја промени својата одлука.

Да потсетиме, Козби беше прогласен за виновен на повторно судење во април по три точки за сексуален напад врз поранешниот кошаркар Андреа Констанд во 2004 година. Потоа изјавила дека ја гледала Косбија како „ментор“ пред тој да ја малтретира.

Во јуни 2017 година, таа опиша дека Козби и давала таблети кои ја „замрзнале“ за да не може да го спречи Козби да ја злоупотребува.

„Не бев во можност да се борам на кој било начин“, рече таа пред судот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote