in

НервозенНервозен

Бил Гејтс со нова идеја! Ќе го затемнува Сонцето!

Еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс подржи нова метода која ја разработува Универизтетот Харвард за намалување на сончевата светлина која допира до Земјата.

Тоа е направено се цел да се контролира климата и да се намалат климатските промени кои негативно влијаат на Земјата. Земјата од година во година постојано се загрева, а научниците се обидуваат да најдат решеније за тој проблем. Гејтс верува дека затемнувањето на Сонцето ќе ги ублажи климатските промени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote