in

Биопикот за Bob Dylan во застој

Уште во Јануари беше потврдено дека студиото Searchlight Pictures ќе снима биопик за Bob Dylan кој ќе биде режиран од James Mangold, а главната улога ќе ја толкува Timothee Chalamet. Филмот ќе го прикаже периодот на Bob во кој што прави транзиција во својата кариера од фолк музика на поп.

Но споед Phedon Papamichael, филмот насловен “Going Electric” нема да се сними во блиска иднина. „Филмот кој требаше да го режира Mangold нема да се случи наското. Причината поради тоа е моменталната ситуација во светот. Пандемијата придонесе до застој на продукцијата. Очекувам дека проектот за филмот ќе се врати кога ќе заврши целата оваа работа со ковид-19.“ изјави Papamichael.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote