in

МОМЕНТАЛНАТА СОСТОЈБА НА BITCOIN! Најголемиот менаџер на крипто-фонд во светот вели дека BITCOIN е следниот чекор во еволуцијата на парите!

Моменталната состојба на Биткоин е: 1 биткоин = 15,589.31 евра!

Биткоинот не е мода, и дека тоа не може да се користи за да се купи шолја кафе не е разумен аргумент, според Мајкл Соненшен, управен директор на „Graysky Investment“, најголемиот управител на средства со дигитални валути.

Растечката вклученост на главните играчи во областа на финансиските услуги „навистина зборува за постојаната моќ на класата на средства и ги валидира и другите луѓе кои се вклучени“, изјави тој за Business во интервјуто, чија фирма надгледува крипто средства скоро 11 милијарди долари, рече дека глобалната пандемија оваа година е уште еден клучен двигател зад инвестициите во Биткоин. Сивата скала виде инвеститори со различни мотивации и апетити да го распределат дигиталниот токен на нивните портфолија оваа година.
Инвеститорите повеќе не зависат од идејата дека бидејќи не користиме Биткоин за да купиме шолја кафе, тој не успеа како валута, рече Соненшен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote