in

Bitcoin повторно ја помина границата од 40.000+ американски долари!

Водечката криптовалута Bitcoin, по околу 1 месец, повторно се зголеми за над 40 илјади долари во текот на денот. Bitcoin повторно порасте а со тоа повторно се јави и прашањето: “Дали доаѓа нов врв?”

Bitcoin, кој се намали за 10,400 американски долари на почетокот на минатиот октомври, а потоа ја започна својата долга авантура во подем, продолжи по својот пат без забавување до средината на јануари, искачувајќи се на ниво од 42 000 американски долари. Дигиталната валута, која влезе во период на корекција по овој брз пораст, во последните неколку недели тргуваше меѓу 30-35 илјади долари.

Со враќањето на пазарот, Bitcoin, чија цена се зголеми во последните неколку дена, повторно го надмина нивото од 40 илјади долари во текот на вчерашниот ден денот и тргуваше на ниво од 40 илјади 400 долари. Овој брз пораст на Bitcoin исто така успеа да привлече внимание на социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote