in

Борусија добро почна, но Левандовски беше пресилен!

Лутите ривали, Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, се сретнаа на Алианц Арената во рамките на 24 коло во Бундесллигата. Трите бода ги доби Баерн со резултат од 4-2 и така остана на врвот на табелата во домашното првенство.

Борусија добро започна откако во деветата минута поведе со 2-0, а двата погодоци беа дело на Халанд. Но радоста кратко траеше откако до крајот на полувремето Левандовски стрелаше два пати за израмнување.

Во второто полувреме Баерн постигна уште два погодоци, едниот беше дело на Горецка, додека Левандовски со последниот погодок на натпреварот го комплетираше својот хет-трик.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote