in

ГОТОВО Е: „Брадата“ се сели во Бруклин!

Џејмс Харден конечно го доби посакуваното, откако челниците на Хјустон се одлучија да го заменат во Бруклин. Во овој трејд вклучени се уште две екипи, Индиана Пејсерс и Кливленд Кавалирс.

Харден се сели во Бруклин додека во обратна насока стугнуваат Оладипо, Ексум, Курукс и четири пика од првата рунда на Бруклин. Во Индијана одат Леверт и пик од втората рунда, додека пак Кливленд ги доби Ален и Принс.

Харден покажуваше јавно незадоволство во Хјустон и сакаше да си замине, а сега желбата му се оствари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote