in

Бруклин Нетс си го осигураа местото во плејофот!

Екипата на Бруклин Нетс си осигура место во овогодишниот плејоф со победата над Торонто Рапторс со резултат 116-103.

Нетси се првата екипа од Источната конференција што осигураа плејоф оваа сезона. Кевин Дурент и Кајри Ирвинг комбинирано постигнаа 26 поени, а дури седум играчи од екипата на Бруклин забележаа двоцифрени поени.

„Нашите погледи се свртени кон поголеми нешта, но првиот чекор секогаш е осигурување место во плејофот. Ние се најдовме во ваква ситуаци со преостанати 10 натпревари и тоа е позитивна работа“ изјави тренерот на Бруклин, Стив Неш.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote