in

Брз ручек: Полнето пилешко со крем сирење и спанаќ!

Овој ручек е совршен за изненадни гости и кога навистина брзате.

Потребни состојки:

  • 800 гр пилешки гради;
  • 2 компири;
  • 100 гр спанаќ;
  • 150 гр крем сирење;
  • 1 кромид;
  • лук во прав;
  • мешавина од зачини;
  • црвен бибер
  • сол
  • црн бибер

Подготовка:

Спанаќот исечкајте го и додадете го крем сирењето, додадете го исечканиот кромид и малку лук во прав. Потоа измешајте ги мешавини за зачини. Посипете ги пилешките гради со сцрвен пипер, сол и црн пипер. Исечете го месото, но не до крај. Додадете го филот на средина, затворете го со чепкалка за заби, а потоа печете го месото на 200 c – 40-45 минути.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote