in

Кансело се повлече од репрезентација после позитивен тест за Ковид!

Ѕвездата на Манчестер Сити го напушти турнирот откако доби позитивен тест на коронавирусот и мора да оди во карантин.

Жао Кансело ќе биде заменет со Диого Далот во ростерот на португалската репрезетнација откако се тестираше позитивен. Кансело беше назначен како дел од екипата на Португалија откако му помогна на Манчестер Сити да стигна до 2 трофеи оваа сезона.

27 годишниот фудбалер се очекуваше да биде еден од клучните играчи во тактиката на Португалија овој турнир, но тој доби позитивен тест на коронавирус пред нивниот натпревар со Унгарија во групата Ф.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote