in

ПОМИРУВАЊЕ НА ПОВИДОК?! Џеј Ло е видена со бившиот во ресторан!

Пејачката и актерка Џенифер Лопез и поранешната бејзбол ѕвезда на Њујорк Јенкис, Алекс Родригез, ја откажаа свршувачката затоа што, како што велат, „подобро функционираат како пријатели“. Тие така го потврдија раскинувањето, иако до неодамна тврдеа дека нивната четиригодишна врска не е во криза. Сепак, тие неодамна беа видени заедно во еден ресторан, каде првпат се сретнаа и се заљубија.

Само десет дена по објавувањето на раскинувањето, актерката и спортист вечераа на романтично место. Според извори на странски медиуми, тие се однесувале како да се уште заедно, но не се бакнувале во јавност.

Џенифер и Алекс неодамна изјавија дека таа и нејзиниот поранешен партнер функционираат подобро како пријатели и дека по раскинувањето останаа во добри односи.

„Сфативме дека подобро функционираме како пријатели и со нетрпение очекуваме да останеме така“, рекоа Лопез и Родригез во заедничката изјава.

„Ние ќе продолжиме да работиме заедно и ќе се поддржуваме едни со други и нашите заеднички работи и проекти“, додадоа тие.

Еден од најпознатите славни парови во Соединетите држави, наречен Џеј-Род во медиумите, вети дека ќе молчи за раскинувањето, поради почит кон неговите деца од претходните врски.

„Им посакуваме се најдобро, како и на другите на другите, се најдобро. Од почит кон нив, единствениот коментар што го имаме е благодарност до секој што испрати kindубезни зборови на поддршка “, изјавија Лопез и Родригез.

Во март, тие ги негираа извештаите во медиумите дека се разликуваат, велејќи дека „работат на некои работи“.

Родригез и пејачот на хитот „Љубовта не чини нешто“, кои пееја на инаугурацијата на американскиот претседател Бајден во јануари, започнаа да се забавуваат на почетокот на 2017 година, а се верија во март 2019 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote