in

Челси ќе игра полуфинале на ФА куп против Манчестер Сити!

Осумкратниот шампион на ФА купот, Челси се пласираше во следната фаза од натпреварувањето, победувајќи ја екипата на Шефлид Јунајтед со 2-0. Сините од Лондон ја продолжија нинвната одлична серија и останаа непоразени во 14 натпревари под водство на Томас Тухел.

Се започна кога Оливер Норвуд ја внесе топката во сопствената мрежа по центар шутот на Бен Чилвел. Пулишиќ имаше две одлични шанси но не ги искористи. Точка на натпреварот стави Зијеш по одличната асистенција на Чилвел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote