in

Сити со неверојатен пресврт против Борусија за полуфинале во Лигата на шампионите!

Фудбалерите на Манчестер Сити ја совладаа Борусија Дортмунд со 2:1 и со тоа обезбедија пласман во полуфиналето

Сити влезе во игра со 2:1, па Борусија започна офанзивно од самиот почеток, што даде резултати по 15 минути игра, бидејќи Белингем со погодок ја круниса убавата акција на својот тим.

Сити започна многу поофанзивно од тој момент, но не успеа да ја погоди мрежата на противникот, а прашање е како ќе завршеше играта доколку Емре Чан несмасно ја зграпчеше топката во 55-та минута и се погодеше во раката, за кој на Марез му беше досуден пенал. претворен во израмнување, а сите дилеми ги отстрани Фоден на 15 минути пред крајот на играта.

Махрез го изведе корнерот, го ангажираше Бернард Силва, кој го најде Фоден на работ од казнениот простор.

Следуваше прекрасен удар, со кој Сити го „завери“ пласманот во полуфиналето.

„Граѓаните“ ќе се натпреваруваат со Пари Сен Жермен во борбата за финалето, додека другата полуфинална двојка ја сочинуваат Реал Мадрид и Челси.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote