in

Сити подобар од Мехенгладбах на гости!

Манчестер Сити одигра одличен натпревар портив екипата на Борусија Мехенгладбах и веќе со една нога е во следната фаза од Лигата на Шампионите. Натпреварот се одигра во Будимпешта поради рестиркциите кои германската влада ги има поставено за Британците.

Граѓаните славеа со комотни 0-2 и дојдоа до нивната 19 победа по ред во сите натпреварувања. Резултатот го отвори Бернандо Силва со глава во 29 минута. Во второто полувреме конечниот резултат го постави напаѓачот на Сити, Габриел Хесус.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote