in

Манчестер Сити без премногу мака против Вулвс

Нема сомнежи дека Сити ќе биде новиот шампион на Англија. Граѓаните ги отстранија сите сомнежи за тоа во натпреварот против Вулвс кој се одигра во вонредното коло на Премиер Лигата и заврши со резултат од 4-1.

Избраниците на Гвардиола стигнаа до водство уште во 15 минута откако Дендокер ја затресе сопствената мрежа. Во 61 Вулвс израмнија на 1-1 преку Коди, но тоа само ги налути граѓаните. Конечниот резултат беше 4-1, а во листата на стрелците се запишаа два пати Габриел Жесус и Марез.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote