in

Сити се пласираше во следната рунда од ФА купот!

Избраниците на Пеп Гвардиола рутински ја обработија својата задача и лесно ја победија екипата на Свонси со резултат од 3-1. Сити со оваа победа се најде во четврт финалето во најстарото европско натпреварување, ФА Купот.

Головите за Граѓаните ги постигнаа дефанзивецот Кајл Вокер и напаѓачите Рахим Стерлинг и Габриел Хесус. Ова е петнаесета победа по ред за Манчестер Сити што е апсолутен рекорд во историјата на Англиските натпреварувања.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote