in

КОНЕЧНО! Роналдо доби негативен тест по 19 ДЕНА!

Во краткото соопштение објавено на веб-страницата на клубот, Јувентус објави дека Кристијано Роналдо се опоравил од коронавирусот.

Кристијано Роналдо доби негативен тест за коронавирус, потврди Јувентус во петокот.

“Тестот е негативен. Играчот се опорави по 19 дена и повеќе не мора да биде во самоизолација”, додаде Јувентус.

Роналдо минатиот месец беше позитивен на коронавирус на репрезентативниот собир, по што се врати во Торино. Контролниот тест исто така беше позитивен, иако Роналдо предизвика многу полемики со објавите на социјалните мрежи во кои ги известува навивачите дека се чувствува добро и дека тренира дома без оглед на се.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote