in ,

WTFWTF Што?Што?

СЕ ВЕНЧАВ СО МОЈОТ СВЕКОР ОТКАКО МИ ПОЧИНА МАЖОТ! Исповест на жена која го изгубила својот маж!

Се омажив за свекор ми, татко на мојот покоен сопруг поради неговата пензија, но се случија некои непланирани ситуации.

Прво го одбила, а потоа се согласила од интерес да се омажи за него, сепак, тоа не било сè.

Откако мојот сопруг го напушти овој свет пред 5 години, јас останав сам со 4 сина, сосема сама… Немав никој освен нив. Ми беше многу тешко, се плашев за нивната иднина, децата растеа, обврски..

Минатата година свекор ми ми понуди да се омажам за него, со оглед на тоа што свекрвата ми почина една година по сопругот. Се чувствував згрозено кога ми рече да се омажам за него, но потоа тој се обиде да ми објасни дека е за мое добро, дека ќе останам со неговата пензија и дека така ќе си ја зачувам иднината. Инаку, свекорот има германска пензија, и тоа многу добра.

Еден месец се мачев, размислував и конечно се согласив!

Сè беше во ред кога стануваше збор за нашата врска, сепак, пред еден месец за прв пат ги надминавме границите на нашата врска. Иако се венчавме, ја немавме таа врска, бидејќи нашиот брак беше склучен поради неговата пензија, односно така беше до пред еден месец.

Само што се случи, ниту тој ниту јас не сме горди на тоа, но смо сме живи луѓе и тие потреби беа посилни од било што во тој момент. До тогаш немав врска со маж пет години. После тоа, се согласивме да го повторуваме од време на време… кога ќе се појави потреба, може да звучи одвратно, но подобро е да спијам со него отколку со другите мажи во селото и на тој начин да ги посрамотам моите деца и мојот покоен сопруг… Бог да го прости. Никој не знае освен нас двајцата, свекор ми и јас, така “

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote