in

Црна Гора го укинува задолжителниот ПЦР тест за влез во нивната држава!

Црногорската министерка за здарвство Јелена Боровиниќ-Бојовиќ денеска изјави дека се укинува забраната за меѓуградски превоз за време на викендот, но оти останува забраната за прославата на Василица. Таа истакна дека за влез во Црна Гора не е потребен тест Ковид-19.

– Забраната за прослава на Нова година според Јулијанскиот календар е забранета на отворено и во затворен простор, истакна Боровиниќ-Бојовиќ.

Таа наведе дека угостителските објекти ќе продолжат да работат од седум до 20 часот, но останува забраната за музика во живо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote