in

Моментална состојба на криптовалутите! Bitcoin тропа на вратата на 50.000 американски долари!

Доцна во ноќта, најпознатата криптовалута во светот Bitcoin, тропна на вратата на 50.000 американски долари. Ова се случи откако Elon Musk, Tesla купи Bitcoin во вредност од 1,5 милијарда долари.

Исто така најави дека можно е компанијата Tesla да дозволи трансакции со оваа криптовалута. Elon Musk направи алткоинот Dogecoin да порасте од 0.001 на 0.008 за многу кратко време со помош на неговите објави на Twitter.

Моментот кога го пишувавме овој пост цената на Bitcoin беше 46.117 американски долари. А пак цената на Ethereum беше 1743 американски долари!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote