in

АЛАРМАНТНО! Повеќе од 130 чувари на Трамп се заразени со коронатавирусот!

Повеќе од 130 припадници на тајната служба што ги чува Доналд Трамп, Белата куќа и семејството на претседателот на Соединетите држави се во изолација, бидејќи тие се заразиле со коронавирус при близок контакт со луѓе кои биле заразени.

Околу десет проценти од тајната служба се заразиле со вирусот, објави „Дејли меил“, повикувајќи се на „Вашингтон пост“, и се верува дека тие се заразиле за време на бројните изборни митинзи за време на кампањата на Трамп.

На предизборните митинзи агентите стоеја помеѓу Трамп и неговите приврзаници, кои главно беа без заштитна маска, па се верува дека и онака го добиле Ковид-19.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote