in

Дана Вајт потврди: Нурмагомедов е 100% пензиониран!

Хабиб Нурмагомедов е 100% пензиониран и не планира повторно да се врати во рингот изјави претседателот на UFC, Дана Вајт. Нурмагомедов, 32, се пензионираше веднаш по битката со Џастин Гејџи во Октомври, откако го продолжи својот совршен скор со 29 победи без пораз.

Вајт неодмна за време на едно интерју изјави дека има надеж за враќањето на Дагестанецот за да се обиде да ја забележи својата 30та победа, но сега потврди дека неговата кариера е засекогаш завршена.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote