in

Де Брујн го продолжува договорот со Манчестер Сити!

Играчот за врска на Манчесетер Сити, Кевин Де Брујн го потпиша својот нов договор со лидерите на Премиер Лигата со кој се обврза да остане во клубот до 2025 година. 29 годишниот белгиски репрезентативец му останаа уште две години од неговиот стар договор.

Де Брујн освои две титули во домашното првенство со Сити, Фа Куп и Лига Куп дури четири пати, а на клубот се приклучи во 2015 од германски Волфсбург. „Не ни размислував! Веднаш го потпишав договорот“ изјави белгискиот фудбалер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote