in

ДЕДОТО, БАБАТА И МЛАДОСТА! [ВИЦ]

80 годишниот дедо и рекол на бабата:
-„Се сеќаваш ли на деновите од младоста кога флертувавме?“
Бабата одговорила:
-„Да се сеќавам, многу ми недостигаат тие денови!“
Дедото и рекол:
-„Утре да се најдеме во паркот каде што одевме како млади и да ги правиме истите работи од младоста!“
Утредента дедото се здотерал и отишол во паркот, чекал со саати. Видел дека бабата ја нема да дојде. Се вратил дома и ја видел бабата плачејќи.
-„Што се случи, зошто плачеш?“ и рекол дедото.
Бабата му рекла:
-„Што да биде љубов, мајка ми не ме пушти да дојдам!“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote