in

WTFWTF НервозенНервозен

БИЗАРНО! Вандали уништија дефибрилатор на фудбалски клуб! [ВИДЕО]

Дефибрилаторот на фудбалскиот клуб Бакстед беше скршен во саботата вечерта, само неколку часа откако Кристијан Ериксен колабрираше на теренот за време на мечот на Европското првенство.

“Овие работи спасуваат животи, зошто некој би ги уништил? Целиот свет виде што се случи со Кристијан Ериксон и како му се спаси животот благодарение на тој уред”, изјави претседателот на клубот Ричард Тарнер.

Тој изјави дека сите во клубот волонтираат и дека сега ќе мора да соберат средства за да купат нов дефибрилатор.

“Ретко се изненадувам, потресувам или лутам од однесувањето на другите, но ова е навистина дното. Се надевам дека ќе се срамат”, рече тој.

Клубот објави видео на Твитер на кое се гледа како две лица ја уништуваат камерата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote