in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 31 МАРТ: Сакате промени, но не превземате ништо во врска со тоа! Овенот разочаран, Рибите успешни, Стрелецот осамен, Водолијата задоволна

ОВЕН

Разочарани сте од одредени соработници затоа што не ги исполниле ветувањата што ви ги дадоа. Од таа причина, бизнисот страда. Фокусирани сте на деловни проблеми со занемарување на вашата сакана. Пазете се и од повреди во сообраќајот.

БИК

Во случај да сте приватно лице, ја прекинувате деловната соработка. Не можете да најдете заеднички јазик со вашиот партнер, па затоа не решавате проблеми во врската. Здравјето е чувствително. Можни се проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Вашата концентрација е прилично лоша, така што има проблеми во областа на комуникација со колегите и со документите. Премногу сте задоволни од врската. Вие сте емоционално стабилни и чувствувате дека ова е вистинската врска за вас. Вие сте напнати.

РАК

Ве чека зголемен прилив на обврски. Бидејќи сте оптимист, добро организиран и вреден, навремено ги завршувате сите обврски. Вашиот партнер и вие немате иста врска. Гледате проблеми што партнерот не ги забележува. Расположението е во опаѓање.

ЛАВ

Постои тим кој има трн во око и се обидува да ве деградира кажувајќи лаги за вас. Вие сте целосно задоволни од врската и инсистирате на интензивно гледање. Можна е болка во грбот, вратот, рамената поради седење.

ДЕВИЦА

Не само што не сте задоволни од резултатите од работата, туку се плашите дека ситуацијата нема да се повтори. Емотивниот партнер го забележува вашето незадоволство и се обидува да го подигне вашиот морал. Можни се проблеми со коските, зглобовите, колената.

ВАГА

Ве чека тежок работен ден. Вашата концентрација е лоша. Бидете внимателни бидејќи деловните партнери не се искрени и отворени со вас. И покрај тоа што имате партнер, вие сте емотивно незадоволни. Склони сте на повреди.

ШКОРПИЈА

Ве чека тежок ден, кој се сведува на обид за решавање на проблемот. Во тоа нема да бидете успешни колку и да се трудите. Пред вас е непотребна кавга со вашиот партнер за неважна ситница. Ограничете го внесот на алкохол и цигари.

СТРЕЛЕЦ

Ако сте приватно лице, имате сериозни проблеми со законот. Брачната врска е во криза. Проблемите се присутни на полето на комуникација: не се разбирате, имате тајни, лажете. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Се соочувате со деловни проблеми, но без резултат. Во основа немате јасна идеја како да ги надминете. Вашата сопруга е вознемирена од вашето однесување и мисли дека ја игнорираат и вие не се грижите за неа. Обрнете внимание на органите за дишење.

ВОДОЛИЈА

Конечно го гледате крајот на деловниот проект на кој работите долго време. Уморни сте и едвај чекате да го завршите. Пред вас е ново запознавање со личност која не е целосно искрена и отворена за вас. Потребна ви е пауза.

РИБИ

Во случај да сте приватно лице, ќе имате повеќе обврски од вообичаеното, но истовремено и проблеми. Не сте исполнети со емотивна врска. Сакате вашиот партнер да ви се посвети многу повеќе отколку што тој обично прави. Склони сте на инфекции.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote