in

Johnny Depp останува заштитно лице на DIOR по загубената судска битка со The Sun

Модната компанија Dior го задржува Johnny Depp како лицето на нивната компанија, Sauvage, и покрај загубената спорна битка која предизвика Depp да биде отпуштен од страна на Warner Bros. 57 годишниот актер го загуби судскиот спор со Британскиот таблоид The Sun, кој во еден нивен артикл во 2018, го нарече Depp „тепач на жени“.

Depp беше заштитно лице на компанијата Dior уште од 2015, и сега компанијата го подржа актерот и изјави дека тој останува нивно заштитно лице и во иднина. Се претпоставува дека сумата која Dior му ја исплаќа на актерот за да се појави во една реклама е помеѓу 3 и 5 милиони долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote