in

Што?Што?

Луис Фонси: „Деспасито“ е дар од Господ, но многу ме чинеше!

Порториканскиот пејач Луис Фонси, четири години по песната „Деспасито“, која ја одбележа неговата кариера, вели дека тоа е благослов од Господ.

„Додека луѓето не се уморат и не престанат да ја бараат, јас ќе ја пеам“, рече пејачот за песната, која стана прва на шпански јазик број 16 во САД за 16 недели, објави „Ел Паис“.

Тој вели дека го напишал на ист начин како и сите други песни.

„Со истата гитара, во истото студио, со истите сомнежи и емоции како и секое друго време. Благодарение на неа, ги донесов мојата музика и јазик во Азија, Австралија, Русија, запознав многу луѓе и многу култури. „Но, песната„ Деспасито “донесе и непријатност во мојот живот“, вели Фонси.

Само неколку недели пред објавувањето на песната, се роди неговиот син.

„Имаше измешани чувства, требаше да бидам професионално на врвот, а во исто време ги промашив неговите први чекори. Ме чинеше многу“, рече пејачката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote