in

ДЕТЕТО КОЕ СЕ МОЛЕЛО НА БОГА И ТАТКОТО! [ВИЦ]

Било едно дете и се молело на Бога!
-„Боже нека почине баба ми!„
Таткото го слушнал ова и не му рекол ништо на детето! Утредента бабата починала!
Детето повторно!
-„Боже те молам нека почине дедо ми!„
Таткото повторно го слушнал ова и пак ништо не му рекол! Утредента и дедото починал.
Детето овој пат:
-„Господи те молам нека почине татко ми!„
Таткото се исплашил но и овој пат не му рекол ништо на детето. Но не склопил око до сабајле. Видел дека не починал. Навечер отишол дома и ја видел својата жена плачејќи.
-„Што се случи жено зошто плачеш?„
Жената му рекла:
-„Што да биде, денеска нашиот вратар починал!“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote