in

Динамо Загреб го шокираше големиот Тотенхем!

Екипата на Жозе Мурињо си замина дома со празни раце откако беше поразена со 3-0 од аутсајдерот Динамо на гостински терен во Загреб. Првиот натпревар заврши со сигурно водство од 2-0 за англичаните, но хрватските шампиони го изненадија „Специјалниот“.

Орсиќ беше главната причина за четврт-финалето на Динамо бидејќи ја затресе мрежата на Тотенхем дури три пати. Тој стрелаше два пати во второто полувреме и еднаш во продолженијата за победа на Динамо Загреб.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote