in

District 9 добива продолжение!

Режисерот Neill Blomkamp официјално ја потврди иформацијата за продолжението на филмот District 9. Новиот филм ќе се снима дури 12 години по излегувањето на првиот. Blomkamp не режирал филм дури 6 години и ова е негова шанса да се врати на холивудската сцена со стил.

Долго време фановите се запрашуваа дали ќе има продолжение за нивниот омилен филм District 9, а Blomkamp одговори преку социјалната мрежа Twitter. Во објавата тој соопшти дека новиот филм пристигнува и ќе го носи името District 10.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote