in

ТаженТажен

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 25 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 1.016 тестирања, а регистрирани се 25 нови случаи на Ковид 19 во:
-Скопје 15
-Куманово 4
-Прилеп, Тетово, Гостивар, Кичево, Берово и Виница по 1
Пријавени се вкупно 16 починати лица: 6 од Скопје (61г,65г,71г,74г,76г и 80г), 2 лица од Тетово (69г и 82г) и по 1 починато лице од Битола (85г), Охрид (79г), Куманово (55г), Кавадарци (83г), Гостивар (77г), Кичево (72г), Радовиш (62г) и Делчево (72г).
Регистрирани се 408 оздравени пациенти од:
-Скопје 160
-Прилеп 38
-Струмица 30
-Битола 28
-Охрид 25
-Куманово 15
-Штип и Струга по 13
-Велес, Кавадарци и Кочани по 9
-Свети Николе 8
-Виница 6
-Гевгелија и Неготино по 5
-Тетово, Гостивар и Дојран по 4
-Крива Паланка, Дебар, Богданци и Македонски Брод по 3
-Кичево, Пробиштип, Крушево и Пехчево по 2
-Радовиш, Делчево и Демир Хисар по 1
Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.051, бројката на оздравени пациенти е 138.370, на починати е 5.109, а бројот на активни случаи изнесува 10.572.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote