in

#ВАКЦИНАЦИЈАCOVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 17.085 ВАКЦИНИРАНИ ЗА ЕДЕН ДЕН!

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација.
☑️Вкупно се аплицирани 818.295 дози вакцини, а ревакцинирани се 330.320 граѓани.
☑️Вчера вкупно се вакцинирале 17.085 граѓани.
☑️Прва доза вакцина вчера примиле 5.977 граѓани.
✅ 62% од населението над 70 години имаат примено барем една доза вакцина.
✅ 59% од населението над 65 години имаат примено барем една доза вакцина.
✅ 55% од населението над 60 години имаат примено барем една доза вакцина.
✅ 45% од населението над 50 години имаат примено барем една доза вакцина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote