in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 ЈУЛИ: Време е за промена! Бик уморен од животот, Јарец тврдоглаво одбива да се предаде, Лавот среќен во љубовта

ОВЕН

Не сте подготвени да направите деловни промени. Сакате да се обидете да одржите добра состојба во моменталното работно место. Пред вас е фаза во која ќе се стремите кон помирување со вашиот стар партнер. Проблеми со урогениталниот тракт.

 

БИК

Може да очекувате нова можност за работа. Подготвени сте максимално да им се посветите на своите амбиции. Имате впечаток дека на љубовно поле е многу променливо и не сте задоволни од вашата врска со партнерот. Вашиот имунитет е ослабен.

 

БЛИЗНАЦИ

Не ве интересира деловната понуда што пристигнува до вас денес. Подготвени сте да се посветите на повисоките цели. Ве очекуваат големи пресврти кога станува збор за полето на љубовта, ќе бидете изненадени. Забрзано чукање на срцето.

 

РАК

Не е добро време да ја смените работата затоа што би можеле да се покаете откако донесевте погрешна одлука. Можно е да сте збунети и да имате некои ситни потешкотии на љубовно поле. Градите се чувствителни.

 

ЛАВ

Може да очекувате поволен ден за да ги решите недоразбирањата во минатото. Не сте расположени за комуникација со саканата личност, се повлекувате и на некој начин замолчувате. Вашите синуси се чувствителни.

 

ДЕВИЦА

Осцилациите во деловното поле може да бидат многу стресни за вас во наредниот период. Не сакате да работите под притисок. Вие не знаете како да се позиционирате во комуникација со лицето за кое се грижите. Зголемен апетит.

 

ВАГА

Денес ќе можете да направите смена на мал бизнис. Може да очекувате да бидете задоволни од ситуацијата. Одлучивте дека сакате да се исклучите во наредниот период. Висок крвен притисок.

 

ШКОРПИЈА

Ве чека поволен ден. Вашите деловни планови течат како што се надевавте и очекувавте. Време е да ги дефинирате своите љубовни цели со себе. Бидете искрени прво со себе, а потоа и со партнерот. Несоницата ви пречи.

 

СТРЕЛЕЦ

Не ве интересираат деловни расправии и расправии. Мислите дека работите можат да се решат на помирен начин. Вашиот партнер ви го покажува незадоволството со кое навистина не можете да се справите овој пат. Нервна напнатост.

 

ЈАРЕЦ

Имате нови идеи и се обидувате да ја покажете својата креативност, така што деловното опкружување ќе ве прифати. Многу брзо се премислувате за сочувството и одеднаш доаѓа нагло настинка. Имате многу енергија во вас.

 

ВОДОЛИЈА

Подготвени сте да дадете се од себе за да постигнете подобрување во деловната област. Барате партнер на кого ќе му ги покажете искрените чувства и кој ќе биде подготвен да ја прифати вашата вистинска природа. Избегнувајте алкохол.

 

РИБИ

Ве очекуваат промени во врската со соработниците. Можеби не ви е лесно да постигнете хармонија на работа. Обидете се да му верувате на вашиот партнер повеќе од гласините што ги слушате за него. Потребен ви е повеќе сон.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote