in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 МАРТ: Шкорпијата е предодредена за УСПЕХ, додека Рибите имаат само проблеми со чекање, а ќе доживеат голем шок

Овен

Работа: На првиот ден од март, Овенот пречекува луѓе подготвени за акција, разни договорени состаноци и добри деловни потези. Немојте само да заматете повеќе работи одеднаш, нема потреба да брзате.

Љубов: Солидна клима е и на вашиот љубовен хоризонт. Искористете го денот за заедничко излегување, дружење и уживање со саканата личност.

Здравје: Можна главоболка.

Бик

Работа: Иако овој работен ден може да донесе многу предизвици во сферата на организацијата, нема причина за поголема загриженост. Искористете ја помошта од пријателските соработници.

Љубов: Сè треба да биде под контрола на вашиот љубовен план. Опуштете се и уживајте.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Близнаци

Работа: Маршот на Близнаци започнува со зголемен ангажман на повеќе фронтови, што не е туѓо за нивната природа бидејќи тие генерално добро ќе се снаоѓаат.

Љубов: Сите околности се на ваша страна, ова може да биде еден од најубавите и најстабилните периоди за вас двајца.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: Иако ќе имате многу различни обврски, почнувајќи од комуникацијата и документацијата, нема да имате некои поголеми проблеми да доведете сè до задоволителен крај.

Љубов: Позитивен впечаток на крајот од овој ден може да придонесе поминувањето време со старите пријатели или заедничкото излегување.

Здравје: Спијте доволно.

Лав

Работа: Со вашиот зголемен ангажман, денес можете да постигнете многу на професионален план. Ве очекува барем една можност за добра деловна зделка.

Љубов: Доколку неодамна сте запознале интригантна личност и сакате повеќе од авантура и минлива приказна, мора да бидете трпеливи и да не брзате.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Девица

Работа: Иако денес ве очекуваат многу предизвици и инхибиции, особено од претпоставените, фокусирајте се на најважните работи и не навлегувајте во расправии, бидејќи непотребно ќе ги влошите работите.

Љубов: Денес нема да има значителни пресврти и промени во љубовниот живот. Во превод, сè треба да биде правилно.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Почетокот на месецот за претставниците на знакот Вага, што се однесува до деловниот сегмент, е интересен и динамичен. Ве очекува позитивен разговор со странство.

Љубов: Поволни се околностите за да планирате заедничко патување со саканата личност. На двајцата ви треба повеќе ослободување и страст.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Шкорпија

Работа: Добар почеток на март на деловен план Скорпијата носи можност за нови работни места и извори на приходи. Прифатете ги новите можности.

Љубов: Посветете повеќе време на дружење и излегување, бидејќи таму се крие потенцијалот за силна и стабилна љубовна приказна

Здравје: Можни респираторни инфекции, заштитете ги синусите.

Стрелец

Работа: За Стрелците почетокот на март на деловен план носи можност за додавање нови деловни обврски. Тоа не е ниша неочекувано, бидејќи сега сте во полн бизнис.

Љубов: Треба да се трудите да бидете љубезни кон потребите на партнерот, да пробате мали гестови или мали подароци. Вашите напори ќе бидат наградени повеќекратно.

Здравје: Нежност на зглобовите и коските.

Јарец

Работа: Солиден работен ден им претстои на Јарците. Работа ќе има насекаде, но ќе најдете разбирање и од претпоставените за сите тешкотии на кои ќе наидете.

Љубов: Променливо расположение кое, од друга страна, не ви дава надеж за некои големи љубовни подеми денес. Вашиот фокус е на други сфери од животот.

Здравје: Можни хронични ревматски проблеми.

Водолија

Работа: Почетокот на месецот и носи проблеми во комуникацијата со колегите и претпоставените на Водолијата на деловен план. Бидете трпеливи, не брзајте со одлуките и се ќе се реши.

Љубов: Бидете поотворени и вложете малку труд за да ја подобрите постоечката ситуација, во која сте малку настрана.

Здравје: Пазете се од инфекции и воспаленија.

Риби

Работа: Почетокот на месецот носи проблеми во комуникацијата со колегите и претпоставените и можни интриги од сите страни. Внимавајте кому му верувате.

Љубов: Вниманието и разбирањето на саканата личност ќе ви значат многу. Реципроцитет во натура и уживајте.

Здравје: Можна главоболка, несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote