in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 АПРИЛ: Несогласувања во љубовта! Јарецот задоволен од животот, Девицата задоволна од бракот, Рибите на работ да полудат од стрес

Овен

Сегашната ситуација укажува дека е неопходно да се забави. Посветете се на планирање и осмислување нова стратегија. Слободниот Овен може да запознае една неодолива Вага. Можна е љубов на прв поглед. Проблем со бубрезите, воспаление на мочниот меур.

Бик

Одложете ги важните одлуки и потпишете договор за друг период. Во спротивно, може да претрпите голема штета. Ве очекува романтичен состанок со партнерот. Слободните Бикови можат да бидат фасцинирани од една фатална Шкорпија. Чувствителност на грлото. Избегнувајте газирани пијалоци, алкохол.

Близнаци

Тековните планетарни аспекти имаат посебно влијание врз вас. Неопходно е повторно да ги испланирате вашите активности и да ги одложите главните одлуки. Близнаците во брак планираат да го прошират семејството. Проблеми со синусите, кои траат долго. Консултирајте се со оториноларинголог.

Рак

Денешниот акцент е ставен на финансиите. Ќе ви биде исплатен некој заостанат долг кон вас, како и пари од некое осигурување. Во искушение сте да влезете во тајна врска со личност која не е слободна. Пазете се од скандали. Вашата позитивност привлекува и други, непознати луѓе.

Лав

Вашето поле на финансии е особено нагласено на полето на парите. Ве очекува обнова на старата соработка, но условите можат да бидат проблематични. Пред вас е турбулентна љубовна авантура на долго патување. Таа авантура може да се претвори во врска. Аритмија. Задолжително е да се оди на кардиолог, бидејќи состојбата може да биде сериозна.

Девица

Овој ден ви носи можност да завршите со работа на стар проект. Некои плаќања може да бидат одложени. Не ви се советува да влегувате во тајна врска, бидејќи постои можност за скандал. Девиците кои се во врска планираат заедничка иднина. Намален имунитет, прибегнување кон повеќе витамини и минерали.

Вага

Проблемот со претпоставените може да кулминира денес. Размислувате да ја прекинете соработката. Го идеализиравте партнерот, но дури сега ја гледате неговата темна страна. Се соочувате со реалноста. Можно е разочарување. Често добивате грчеви во мускулите. Магнезиумот е задолжителен.

Шкорпија

Подгответе се уште денес, бидејќи можни се одложувања и неочекувани пречки на работа. Меѓучовечките односи се нарушени, но вие сте неутрални. Денеска заедно со партнерот успешно ќе ги надминете несогласувањата. Ви претстои романтичен состанок. Главоболката може да биде последица и притисок.

Стрелец

Бидете внимателни со нов деловен соработник бидејќи може да бидете измамени. Вонредни трошоци. Љубовта со личност која живее далеку е посебен предизвик за вас. Наскоро ќе можете да најдете заедничко решение. Ви е сменета диоптријата, посетете офталмолог.

Јарец

Овој период влијае на темпото со кое напредувате. Посветете го овој ден на планирање нова стратегија за новите околности. Слободните Јарци денес можат да запознаат волшебен Рак, можна е љубов на прв поглед. Внимание во сообраќајот, без разлика дали сте активен или пасивен учесник.

Водолија

Деловната соработка со странство ќе ви донесе големо подобрување на финансиската состојба. Службено патување. Водолиите кои се во брак минуваат низ кризен период. Слободната Водолија може да запознае сродна душа преку пријател. Проблеми со стомакот, сменете ја исхраната.

Риби

Рибите кои работат на креативни полиња или работат во медиумите можат да постигнат голем успех. Финансиска добивка. Ситуацијата помеѓу вас и вашиот партнер полека се стабилизира. Успеавте да ја вратите скршената доверба и следи хармонија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote