in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ФЕВРУАРИ: Секогаш имајте на ум дека попаметниот попушта! Комуникацијата е сè за Вагата, Рибите се борат со здравјето, Шкорпијата оди со глава во ѕид

Овен

Работа: Ретроградните Марс и Меркур можат да создадат ненадејни пречки во вашиот бизнис. Држете се до планот и потпирајте се на тимските решенија.

Љубов: Ве очекува исклучително интересна љубовна средба. Можно е да започнете нова врска.

Здравје: Главоболка.

Бик

Работа: Овој ден може да ви донесе подеми и падови на финансиски план. Ден на неочекувани добивки, но и ненадејни трошоци.

Љубов: Биковите кои се во врска или во брак денес можат заедно да решат некој стар проблем на семеен план. Слободните бикови се очекува да запознаат интересна личност.

Здравје: Намален имунитет.

Близнаци

Работа: Денеска ќе можете да ја завршите работата на многу важен деловен проект. Денешниот разговор со претпоставените ќе се одвива во добра атмосфера, можно е подобрување.

Љубов: Близнаците се во искушение да стапат во врска со личност која не е слободна. Запознавањето со една Вага може да биде почеток на интересна авантура.

Здравје: Добро.

Рак

Работа: Денеска може да наидете на проблем во комуникацијата со претпоставените. Од збор до збор и на крајот може да дојде до жестока расправија. Компромисното решение е единствениот излез.

Љубов: Слободните Ракови чекаат познанство со една фатална Риба. Раковите кои се во врска размислуваат за заедничко патување.

Здравје: Добро.

Лав

Работа: Лавовите денеска имаат важен состанок на работа. Најдобро би било да донесете важни одлуки подоцна или да ги решите тимски.

Љубов: Почеток на нова врска со шармантна Вага за бесплатни Лавови. Оние Лавови кои се во врска може да наидат на несогласувања со партнерот.

Здравје: Добро.

Девица

Работа: Проблематичен однос со претпоставените и напнатата атмосфера на работа може да го одбележат овој ден. Одложување на важна работа или патување.

Љубов: Девиците можат да имаат љубовна врска под превезот на тајноста. Започнување љубовна врска со личност која ја запознавате преку работа.

Здравје: Добро.

Вага

Работа: Овој ден акцентот е ставен на комуникациите. Доколку сакате подобри услови за работа или некоја друга работа, ова ќе биде идеален ден да разговарате со претпоставените или да барате друга работа.

Љубов: Недоразбирањето меѓу вас и вашиот партнер трае подолго време. Еден од вас ќе мора да направи отстапки.

Здравје: Добро.

Шкорпија

Работа: Денеска не е препорачливо да потпишувате договори. Доколку имате деловен состанок, може да има потешкотии со еден соработник.

Љубов: Слободните Скорпии можат да стапат во контакт со интересен Рак. Враќањето на врската со поранешен љубовник може да ве стави во дилема.

Здравје: Добро.

Стрелец

Работа: Денеска доминантна тема се деловните разговори. Започнувањето на соработка со нов соработник може да ви донесе успех.

Љубов: Меѓу вас и една личност што ја познавате се развиле емоции кои ја преминале границата на пријателство.

Здравје: Добро.

Јарец

Работа: Ретроградниот Марс во вашето финансиско поле ви создава неуспеси и пречки. Ќе се најдете во ситуација да импровизирате решение.

Љубов: Се очекува слободните Јарци да запознаат интересна личност во знакот Рак. Јарците кои не се среќни во врска размислуваат за раскинување.

Здравје: Движете се повеќе.

Водолија

Работа: Ретроградниот Марс во вашиот знак може да доведе до прекини и доцнење на работа. Држете се до вашите приоритети и следете го планот.

Љубов: Флертувањето може да го одбележи овој ден. Водолијата денес може да запознае интересна личност во знакот Овен или Лав.

Здравје: Добро.

Риби

Работа: Денеска ќе бидете во ситуација да решите проблематична ситуација на работа. Проблемот може да биде поместување на роковите и доцнење на плаќањата.

Љубов: Почеток на нова врска со личност во знакот Девица или Шкорпија. Не сум сигурен дали влегувате во сериозна врска.

Здравје: Добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote