in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 АВГУСТ: Стрпете се уште малку и се ќе си дојде на свое место! Шкорпијата напорно работи на своите цели, Водолијата нема концентрација, Вагите се фокусирани на личниот развој, Бикот оптоварен со туѓи проблеми

ОВЕН

Новиот сет на околности доведува до добри промени во оваа област. Судбината е денес во ваша корист. Се поблиску се доближувате до личноста која делува како неочекуван избор на партнер за вас. Можна е покачена температура.

БИК

Вашата работа ви врши се поголем притисок и имате впечаток дека конечно сте подготвени за промени. Пред вас е период во кој ќе бидете подготвени да планирате големи промени поврзани со иднината со саканата личност. Добро здравје.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува добар ден за работа. Можете да очекувате дека ќе можете да направите позитивни промени. Доколку ве интересираат нови познанства, денес би можеле да имате нова средба. Се чувствувате одлично!

РАК

Може да очекувате поволни околности кога станува збор за вашиот бизнис. Ве очекува добар ден. Имате шанса да започнете врска со личност која ќе покаже дека е подготвена за нешто сериозно со вас. Обидете се да создадете поздрави навики.

ЛАВ

Вашата комуникација со колегите се подобрува. Со текот на времето, ќе можете да создадете потполно позитивна атмосфера во тимот. Сакате да излезете од врска од која повеќе не сте задоволни. Нема здравствени проблеми!

ДЕВИЦА

Деловната атмосфера се подобрува и вие сте многу среќни поради тоа. Ве очекува поволен период за работа. Чувствувате голем страв кога станува збор за шансата да започнете нова врска. Вашиот стомак е чувствителен.

ВАГА

Ако влегувате во нова деловна соработка, треба темелно да ги проверите сите услови за кои се согласувате. Подготвени сте за промени и нови познанства. Уморни сте од тоа да бидете сами. Имате многу енергија во себе.

ШКОРПИЈА

Цврсто верувате дека е можно да ги постигнете деловните цели што ги имате и имате намера да продолжите да се стремите. Може да очекувате позитивни околности во врска со сакана личност. Време е за редовен медицински преглед.

СТРЕЛЕЦ

Време е да покажете подготвеност да преземете одредени жртви на деловното поле. Денес е поволен ден за loveубов и нови познанства, доколку сте слободни. Областа на вратот и рамената е чувствителна.

ЈАРЕЦ

Е ви биде дадена можност да заработите подобри пари. Можете да очекувате да бидете среќни со ситуацијата. Самодовербата ве прави уште пошармантни. Може да очекувате шанса да освоите симпатии. Грижете се за хормоните.

ВОДОЛИЈА

Денес не можете целосно да се посветите на вашите деловни цели, бидејќи ви недостасува концентрација. Може да очекувате поволен период за вашата врска со саканата личност. Се приближуваш. Можна е главоболка.

РИБИ

Иако сте подготвени максимално да се посветите на работата, не секогаш успевате да ги завршите сите обврски на време. Нервозни сте и не ви е лесно да најдете компромис со саканата личност. Имате несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote