in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ФЕВРУАРИ: Раковите ги следи нови деловни можности, Шкорпиите го губат трпението

ОВЕН

РАБОТА: Единствениот начин да се надминат сите поголеми последици е да се постави список на приоритети. Во секој случај, ќе го поздравите крајот на денот исцрпен од работата и критиките. Можеби е време да се размислува за промени во кариерата.

ЉУБОВ: Може да очекувате да запознаете една посебна личност преку работа. Ќе се случи љубов на прв поглед .

ЗДРАВЈЕ: Посветете се на шетање и дружење со пријателите, започнете некои физички активности, кои ќе го подобрат вашето здравје.

БИК

РАБОТА: Денес, очигледни се нечии обиди да ги присвојат вашите идеи. Затоа би било добро вашите идеи и идеи да ги доверите исклучиво на докажани колеги и соработници.

ЉУБОВ: Зафатените Бикови се оптоварени со своите работни места и проблеми, така што тие целосно ќе го занемарат партнерот во текот на денот. Бидете малку романтични.

ЗДРАВЈЕ: Фокусирајте се на нешто што го сакате и заборавете на негативните мисли и случувања. Чувствителни сте и гледате сè во црно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Овој ден ви е малку потежок, бидејќи е нестабилен и за прв пат се соочувате со некои проблеми. Ако трчате, можете да решите сè како што треба.

ЉУБОВ: Изненадете го вашиот партнер со одење на романтична вечера, прошетка или што било што сте направиле заедно.

ЗДРАВЈЕ: Овој ден носи тешка ситуација што се однесува до психата. Мислите дека ништо во животот не ви оди добро и тоа ве оптеретува уште повеќе.

РАК

РАБОТА: Наскоро ќе бидете задоволни што чекавте да поминат овие тешкотии, бидејќи овој ден носи нови можности.

ЉУБОВ: Не ги пренесувајте вашите деловни проблеми во вашата љубовна врска, бидејќи вашиот партнер е исклучително чувствителен и тоа може да донесе незадоволство во вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Силни сте и психички и физички и ќе можете да се справувате секогаш кога вакви ситуации ќе ви се појават.

ЛАВ

РАБОТА: Честопати имате тенденција да заборавите кои се вашите главни приоритети. Посветете се на нешто што уживате да го правите и веднаш ќе добиете волја за други работи што се важни.

ЉУБОВ: Партнерот мисли дека сте лути по него, одвратете го! Размислете колку си значите едни на други.

ЗДРАВЈЕ: Ве следи несоницата и нервозата.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вие сте прилично храбри и подготвени да се справите со сè што ви носи животот. Затоа, не се откажувајте од започнатите идеи.

ЉУБОВ: Ги изгубивте мотивацијата и волјата за борба, а за тоа можеби придонесе и вашата врска со партнерот или саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

ВАГА

РАБОТА: Влеговте во нов деловен циклус и во областа на професијата очекувајте некои невообичаени и пријатни изненадувања, особено ако се занимавате со некој јавен бизнис.

ЉУБОВ: Ако имало недоразбирања и проблеми со саканата личност или со која живеете, треба да ставите крај на тоа денес.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен уринарен тракт.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Односите со шефовите ќе бидат подобри и работата ќе ја доживеете како полигон за забава и креативни експерименти.

ЉУБОВ: Можни се недоразбирања со партнерот, кој сè помалку ќе ве разбира.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие имате тенденција да го идеализирате светот околу вас и да очекувате премногу од другите без воопшто да можете да го исполните.

ЉУБОВ: Еден од вашите нови колеги ви е особено пријатен. Чувствувате пеперутки во стомакот.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е повеќе сон.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Финансиите и работата се важни за вас и имате тенденција да правите анализи и да барате некои ваши грешки. Не грижете се за она што го сторивте и не обвинувајте се, бидејќи тоа е фатално.

ЉУБОВ: Обидете се да кажете точка и да видите што научивте од претходните искуства. Со кој и да сте во врска и што и да правите сега, би биле во минус фаза, па обидете се да ја зацврстите својата волја.

ЗДРАВЈЕ: Постепено подобрување.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Комуникацијата со деловното опкружување не е најдобра за вас, бидејќи имате впечаток дека другите лошо ве разбираат.

ЉУБОВ: Може да стапите во негативна емоционална врска.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен уринарен тракт.

РИБИ

РАБОТА: Зборувајте побавно и смирено, ако сакате соговорниците да ве почитуваат. Beе можете да исправите некои сомнежи со луѓето со кои сте имале недоразбирање.

ЉУБОВ: Можно е вашата втора половина или партнер да има влијание врз вас, преку некое свое незадоволство или критика.

ЗДРАВЈЕ: Опуштете се со драги луѓе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote