in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 АВГУСТ: Страдате од несоница! Јарец осамен, Шкорпија незадоволна, Бик успешен, Водолија задоволна

ОВЕН

Имате шанса да ја покажете својата подготвеност и умешност. Целосно сте посветени на работата и таа ќе ви се исплати. Можете да постигнете интересно познанство со личност која ќе ви даде многу љубов. Имате вишок енергија!

БИК

Вашите финансии се на некој начин променливи и се се одвива во нестабилен тек. Вие сте незадоволни. Ако не му ги покажете на партнерот вашите искрени чувства, тој нема да може да ве разбере. Избегнувајте цигари.

БЛИЗНАЦИ

Некои планови се одложени и не сте премногу среќни поради тоа. Можете да очекувате стагнација на работа. Ако сте слободни, денес е многу добар ден за ново познанство и флерт. Внимавајте ако сте склони кон алергии.

РАК

Можете да очекувате ден кога ќе имате многу работа, обврски и зафатен распоред пред себе. Сигурни сте во своите чувства и не ви е проблем отворено да му покажете на партнерот што сакате во однос на него. Зголемете го внесот на витамин.

ЛАВ

Потребно е повеќе да се посветите на работата ако сакате да ги постигнете поставените цели. Во спротивно, ќе бидете незадоволни. Размислете малку за околностите што не се во ваша корист. Несоницата ви пречи во овој период.

ДЕВИЦА

Пред вас е ден кој носи некои помали компликации на вашето деловно поле. Можни се разни проблеми. Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате многу додворувачи. Зголемете го внесот на витамин.

ВАГА

Ситуацијата на работа не е премногу поволна за вас, чувствувате дека некои работи се ризични и дека земјата под вашите нозе се лизга. Потребен ви е прекин во емоционалната врска бидејќи врската со партнерот почна да ве оптоварува. Вашиот ‘рбет е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Патувањето во странство може да ви донесе важни деловни промени. Ве очекува генерално поволен период. Можете да очекувате дека ќе можете да направите добри промени во убовта. Избегнувајте алкохол и пороци.

СТРЕЛЕЦ

Доколку очекувате прилив на пари, денес е многу поволен ден за вас. Добивате подобри финансии. Можно е да имате можност да покажете искрени чувства кон сочувство. Полни сте со сила.

ЈАРЕЦ

Ќе успеете да ја решите дилемата и да донесете одлука. Ве очекуваат важни деловни пресврти. Можно е наскоро да пријдете на важна одлука во врска со бракот и заедницата со саканата личност. Нискиот притисок создава помалку одвлекување на вниманието.

ВОДОЛИЈА

Имате многу работа и не ви е лесно сами да ги завршите сите обврски. Потребна ви е поддршка и помош од соработниците. Пред вас е период во кој можете да достигнете разочарување на полето на емоциите. Се чувствуваш добро.

РИБИ

Можете да очекувате фаза што ќе биде многу поволна за вас. Ќе успеете да постигнете стабилизација на работа. Ве очекува ново познанство, што може да биде многу важно за вашата љубовна иднина. Ќе уживате во прошетката.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote