in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ФЕВРУАРИ: Рибите очекуваат да потпишат важен договор, а Девиците ги очекува нова љубов

ОВЕН

РАБОТА: Обрнете внимание на тоа што другите зборуваат. Може да користите нечија идеја и добро да ја заработите.

ЉУБОВ: Би било добро да научите како да имате здрави и цврсти граници во врската со партнерот и да му дадете до знаење до каде може да стигне.

ЗДРАВЈЕ: Променливото време може да донесе вирусни инфекции.

БИК

РАБОТА: Ќе бидете во служба на другите повеќе од вообичаено, ќе ги решите нивните проблеми и ќе бидете на прво место за себе. Beе биде задоволство за вас.

ЉУБОВ: Се обидувате да ги задоволите потребите на другите, а тоа особено важи за членовите на вашето семејство.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Сега е можноста да постигнете добри деловни и финансиски резултати. Ќе има пријатни изненадувања и пресврти. Работата што ја отпишавте може да се рестартира.

ЉУБОВ: Со една личност која е многу важна за вас, тешко ќе се согласите, што може да доведе до напнатост.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со циркулацијата.

РАК

РАБОТА: Луѓето што ги отпишавте се враќаат со неколку нови и поволни предлози. Ќе се двоумите поради претходните искуства со нив. Со цврсти гаранции и договори, ќе се согласите да ја продолжите соработката.

ЉУБОВ: На вашиот послаб интерес за работата влијаат емоциите и можноста за недоразбирање со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Минлива кашлица.

ЛАВ

РАБОТА: Многу работи што ви беа нејасни ќе дојдат на свое место. Ве очекуваат многу пријатни изненадувања.

ЉУБОВ: Почнавте да ги решавате големите проблеми во односите и сега треба да продолжите по тој пат.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете ја физичката активност.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Не претерувајте во демонстрирањето на вашите способности и бидете фер кон другите. Ако мудро управувате со оваа енергија што ја имате сега, имате голема шанса да постигнете нешто.

ЉУБОВ: Емотивни сте, љубовта и задоволствата се многу важни за вас. Ако сте слободни, постои можност да запознаете личност на работа што би можела да го освои вашето срце.

ЗДРАВЈЕ: Клучот е да се грижите повеќе за вашето здравје.

ВАГА

РАБОТА: Можно е да се сретнете со лице од странство и да продолжите со претходните договори. Не треба да преземате никакви радикални промени и да преземате сериозни активности самостојно.

ЉУБОВ: Колку е полесно да се одделите од емоциите што ја исполниле својата цел, толку побрзо ќе влезе нова врска во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на воспаление.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ќе мора да се потпрете повеќе на другите, а особено на вашиот партнер, бидејќи тој е посилен од вас. Сепак, во последно време, вие навистина не верувате во наклонетоста на вашиот партнер.

ЉУБОВ: Вратете некои стари емоции и настани што не ги решивте и не им простивте на оние што некогаш ве повредиле. Се обидувате недвосмислено и јасно да го претставите она што го чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Вкочанетост во областа на рамото.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Од вас зависи дали ќе соберете сили да одите напред или дали песимистите и одредени советници ќе ве одржат неодлучни.

ЉУБОВ: Имате исклучително динамичен внатрешен живот. Емотивниот живот е на прво место за вас, очекувајте убави настани.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Одите на работа со многу поголема волја и задоволство, а исто така можете да презентирате некои ваши идеи што можат да ви ја олеснат работата.

ЉУБОВ: Овој ден е идеален за задоволување на вашите потреби. Пристапете на вашиот партнер на поинаков начин.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Бидете тактични и смирени, само така ќе ја постигнете целта и ќе се претставите во најдобро светло. Не влегувајте во конфликти со помлади луѓе.

ЉУБОВ: Може да имате пад на волјата, желбата и ентузијазмот бидејќи се чувствувате како да се обидувате, додека саканата личност дозволува работите да поминат покрај неа, најмногу потпирајќи се на вашата иницијатива.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РИБИ

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, денес имате многу обврски. Може да направите грешка во брзање, па бидете внимателни што кому ќе ветите. Кон крајот на денот би можеле да потпишете многу важен договор.

ЉУБОВ: Оние што се на слобода имаат големи очекувања од нов познаник. Не брзајте и оставете го овој контакт да се одвива спонтано.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote