in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ЈАНУАРИ: Јарците се соочуваат со финансиски проблеми, а Девиците се многу напнати

ОВЕН

РАБОТА: Ќе имате поголема нервоза на работа поради неочекувано лоши резултати. Очекувавте многу повеќе, па непријатно се изненадивте.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Тој трпеливо чека да поминете низ кризен деловен период.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

БИК

РАБОТА: Бизнисот не само што е стабилен, туку има побарувачка и за вашите услуги за да добиете нов клиент.

ЉУБОВ: Ако сте слободни или сте во врска, вие сте тотално незаинтересирани за емотивната област. Не ве интересира дружење или комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека пократко службено патување. Вашата претпоставена е воодушевена од вашите резултати иако веруваше во вашиот успех.

ЉУБОВ: Целосно сте фокусирани на деловни обврски, затоа не обрнувате доволно внимание на брачниот другар.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте нервозни.

РАК

РАБОТА: Одеднаш добивате слободни денови што не сте ги ни побарале. Многу сте исплашени дека ова не е најава за разрешување.

ЉУБОВ: Вие сте повредени од емоционалната незаинтересираност на вашата сопруга. Имате впечаток дека сте губитник.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на депресија.

ЛАВ

РАБОТА: Не успевате да го активирате работниот тек. Немате идеја што да направите за да го нормализирате бизнисот.

ЉУБОВ: Брачниот другар е прилично нерасположен. Не сакате да му пречите со тоа што ќе му кажете за вашите сопствени проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со црниот дроб.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Имате премногу обврски и тешкотии на работа што треба да ги решите. Нервозни сте и не кревате глава од обврските.

ЉУБОВ: Не ни размислувате за loveубов. Сега сте фокусирани првенствено на деловни обврски, од кои има премногу.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати.

ВАГА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна, како и приливот на финансии. Имате чувство дека никој и ништо не може да ја наруши ситуацијата на работа.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Забележувате дека е лошо расположен, но тоа нема никаква врска со вас.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Единствената работа што оди нормално е работа со странци. Проблеми ве очекуваат во сите други области.

ЉУБОВ: Многу сте загрижени за лошите финансии. Партнерот се обидува да ве смири и да објасни дека ситуацијата не е толку лоша.

ЗДРАВЈЕ: Главата е чувствителна.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Добивате нова деловна понуда. Тоа е многу прифатливо, но вие сте задоволни од тековниот бизнис. Не сте сигурни дали да го прифатите.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни од врската. Другата половина размислува за потомството, но трпеливо чека прво да го споменете.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе бидете повеќе изнервирани на работа поради финансиите. Вие сте на работ на оставка.

ЉУБОВ: Бракот е стабилен и покрај тоа што минува низ лична криза. Најблискиот верува дека на крајот сè ќе биде добро.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Очекувате тајна финансиска добивка. Ако сте ангажирани во приватен бизнис, ве чека пократко службено патување.

ЉУБОВ: Брачниот другар е доста толерантен кон вас бидејќи не ве интересира ништо, ниту комуникација со него, ниту блискост.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на депресија.

РИБИ

РАБОТА: Од вас се очекува да воспоставите долгорочна деловна соработка со странски соработници.

ЉУБОВ: Неповолен ден за љубовта. Ако сте во врска не ве интересира вашиот партнер. Ако сте во брак, не сте заинтересирани за партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote