in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ЈУНИ: Ве очекуваат големи промени! Бикови склони на алергии, Лавови успешни на работа, на Вагите им треба одмор

ОВЕН

Ве очекуваат проблеми кои нема да ги решите многу лесно. Поради деловната состојба, многу често сте под стрес. Вие сте срамежливи и воопшто не ви е лесно да го направите првиот чекор на ова поле кон личноста за која се грижите. Урогениталниот тракт е чувствителен.

 

БИК

Не е добар ден за нови случувања кога станува збор за полето на работата. Можно е да стагнирате некое време. Посветени сте на саканата личност и многу е важно да го привлечете вниманието и нежноста што ги очекувате од неа. Склони сте на алергии.

 

БЛИЗНАЦИ

Мали компликации ве очекуваат кога станува збор за полето на работа, ќе ви треба трпеливост за да ги решите. Се двоумите дали сакате да влезете во нова љубовна врска со личност која ви се додворува. Вашата кожа е склона кон иритации.

 

РАК

Може да очекувате да бидете задоволни од организацијата на работата што сте ја завршиле. Имате грижа на совест поради неискреноста што ја покажавте кон вашата сакана. Обидете се да го поправите. Можен е пад на имунитетот.

 

ЛАВ

Може да очекувате нова деловна можност што ќе ја искористите на најдобар можен начин. Можно е да се смирите со личност која сè уште ја сакате. Минатото сега ви се враќа на голема врата. Воспалено грло.

 

ДЕВИЦА

Успешно ги решавате проблемите што ги имате на ова поле. Можно е и другите да ви завидуваат за успехот. Haveе имате можност да и покажете на лицето за кое се грижите какви се вашите искрени чувства кон неа. Пазете се од настинка.

 

ВАГА

Не сте подготвени за драстични промени, иако се подготвуваат некои пресврти. Обидете се да бидете подготвени за изненадувања. Некој близок може да покаже одредена стража или оддалеченост кон вас во наредниот период. Потребен ви е повеќе сон.

 

ШКОРПИЈА

Можно е да сте во ситуација која е на некој начин неизвесна. Не ви е лесно да донесете нови одлуки на ова поле. Партнерот покажува дека е подготвен максимално да ви се посвети на вас. Мало опаѓање на имунитетот.

 

СТРЕЛЕЦ

Успешно ќе го направите она што сте го испланирале за денес. Пред вас е поволен ден за работа. Можно е да запознаете нова личност кон која ќе започнете да негувате многу силни чувства во наредниот период. Нема здравствени проблеми.

 

ЈАРЕЦ

Не сте подготвени за нови потези што можат да ја загрозат вашата работа. Засега, држете се настрана од какви било ризици. Сакате да одите чекор понапред со вашата сакана и да испланирате заедница. Намалете го стресот.

 

ВОДОЛИЈА

Ве чека период во кој би можеле да ви понудат унапредување во областа на работата. Ако сте слободни, ве чека период во кој ќе имате ново љубовно познанство кое ви носи среќа. Зголемете го внесот на витамини.

 

РИБИ

Успешно ќе решите некои од пречките што сте ги имале на ова поле. Може да очекувате дека сè ќе заврши добро. Ви недостасува да разговарате со вашата сакана за сè. Генерално здравјето ви е добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote