in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ФЕВРУАРИ: Близнаците ја обновуваат врската од минатото, Вагите се уморни од обврските

ОВЕН

РАБОТА: Ќе откриете дека е крајно тешко да се решат некои итни деловни проблеми и дека можеби ќе треба да ги промените плановите и да се прилагодите на моменталните околности.

ЉУБОВ: Важно е да знаете дека времето е ваш сојузник и дека ќе ви покаже дали вреди напорот и посветеноста.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за главата.

БИК

РАБОТА: Ништо не работи според вашите желби. Прифатете го темпото на настаните и околностите и обидете се да се прилагодите, бидејќи нема да можете да постигнете ништо со сила.

ЉУБОВ: Опуштете се со сакана личност или некои нови луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Постои значително опаѓање на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Крајот на денот може да ви донесе извонредна деловна можност и добар финансиски момент. Конечно ќе се опуштите.

ЉУБОВ: Треба да ја обновите врската од минатото. Со оглед на сензуалноста и еротичноста на вашата личност, многу е веројатно дека ќе успеете во сè што сте планирале со таа личност.

ЗДРАВЈЕ: Имате доволно енергија.

РАК

РАБОТА: Пред вас се најтешките задачи. Денот ќе биде исполнет со мноштво обврски со кои тешко ќе се справите. Сето ова може да се исплати подоцна.

ЉУБОВ: Ќе имате многу мали несогласувања со партнерот, но големата посветеност ве турка понатаму заедно.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со стомакот.

ЛАВ

РАБОТА: Слободно пресметајте дека ве чека напорен ден, бидејќи ќе имате проблематична соработка, лош однос со шефовите и неможност да ги започнете работите што ги планиравте.

ЉУБОВ: Големи емотивни превирања, нов почеток и враќање на некои луѓе во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Мора да научите да прифаќате промени ако сакате да излезете задоволни од овој ден. До крајот на денот, имате шанса да започнете нови деловни активности и да постигнете силен финансиски момент.

ЉУБОВ: На емотивно ниво, очекувајте брза промена на настаните. Makeе направите пресек, но некои постојни односи ќе ги подигнете на повисоко ниво. Не брзајте со одлуки и обидете се да се прилагодите на вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за вашата тироидна жлезда.

ВАГА

РАБОТА: Првиот дел од денот е многу нестабилен и во деловниот и во финансискиот сегмент. Треба да внимавате што се случува за да не направите грешка во клучниот момент.

ЉУБОВ: Ќе избувне страст помеѓу вас и вашиот партнер што нема да можете или сакате да ја контролирате.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од хроничен замор.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Во текот на денот ве очекуваат многу деловни обврски. Ќе бидете посветени на она од што живеете и борбата за материјална стабилност. Чувството дека тапкате во место за некои работи ќе исчезне до крајот на денот.

ЉУБОВ: На работа постои личност која ве мотивира да бидете подобри. Ве привлекува!

ЗДРАВЈЕ: Страдате од несоница.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Имате чувство дека не можете да ги поправите работите на кој било начин и дека мора да се прилагодите на околностите кои не се лесни.

ЉУБОВ: Не плашете се од емоциите и од она што го чувствувате, за да не направите непријател некој што ве сака и почитува.

ЗДРАВЈЕ: Можни се грчеви во мускулите.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Сè некако ќе почне да си доаѓа на свое место и денот ќе го завршите во исклучително добро расположение. Ќе сфатите сами дека некои работи и некои луѓе вредеа да се почекаат.

ЉУБОВ: Оваа позиција укажува и на тоа дека можете да очекувате почеток на ново партнерство.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично!

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ќе имате чувство дека сè оди со бавно темпо и дека е потребно многу повеќе напор за да ги решите ситуациите во кои ќе се најдете.

ЉУБОВ: Страдањето од љубов ќе биде предмет што истовремено ќе ве оптеретува и ќе ви донесе огромно задоволство.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со мигрена.

РИБИ

РАБОТА: Влегувате во овој ден под многу неповолни околности, па сметајте на голема борба за деловна и материјална стабилност.

ЉУБОВ: Во емотивниот дел, од вас се очекува конечно да решите некои приказни – или ќе останете заедно засекогаш или ќе одите по одделни начини.

ЗДРАВЈЕ: Можни се вирусни инфекции.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote